Değişim Tam Zamanı

Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (Kocaeli SKUp) Kapsamındaki 3. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi.

Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (Kocaeli SKUp) Kapsamındaki 3. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi.

Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (Kocaeli SKUp) kapsamında üçüncü Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı 15.06.2023 tarihinde Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ev sahipliği yaparken AB Yatırımları Dairesi Başkanlığı ve yüklenici EGIS & Boğaziçi Proje konsorsiyumu uzmanları katıldı. Toplantıda, Kocaeli SKUp projesi kapsamında tamamlanan ve devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler verildi.

Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı’nı kapsamında Proje Yönlendirme Komitesi 15.06.2023 tarihinde 3. kez bir araya geldi.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılan toplantı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Sayın Ahmet Çelebi ev sahipliğinde, Sözleşme Makamı adına AB Yatırımları Dairesi Başkanı Sayın Dr. Tijen İĞCİ, Sözleşme Yöneticisi Sayın Serdar YILMAZ ve Tanıtım ve Görünürlük Görevlisi Sayın Alper KAYA’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Projenin ilerlemesine ilişkin tamamlanan ve devam eden çalışmalar, yüklenici EGIS & Boğaziçi Proje konsorsiyumu adına Proje Takım Lideri Sayın Philippe CALVIE, Yerel Proje Müdürü Sayın Yücel Erdem DİŞLİ, Proje Koordinatörü Sayın Melike Sarım Boynuyoğun ve İletişim ve Paydaş Katılım Uzmanı Sayın Murat Çağatay tarafından sunuldu.

Çalışma takvimine uygun olarak devam eden projede paydaş ve vatandaş katılımı kapsamında yapılan 12 tematik çalıştayın sonuçları ve paydaşların ve vatandaşların oylarıyla belirlenen Kocaeli’nin ortak vizyonu hakkında bilgi verildi. Kapasite geliştirme çalışmaları kapsamında düzenlenen eğitimler ve çalışma ziyaretinden edinilen deneyimler anlatıldı. Ayrıca ulaşım talep tahmin modeli çalışmaları kapsamında, aktivite tabanlı modelin kalibrasyonu ve geçerlilik sınamaları hakkında detaylar aktarıldı.

Projede gelinen nokta itibarıyla, projenin ilk iki kilometre taşı olan “Veri Toplama Sonuçları ve Mevcut Hareketlilik Analizi” ile “Ortak Vizyonun ve SKUp Hedeflerinin Belirlenmesi” rapor çalışmaları tamamlanmak üzeredir.