Değişim Tam Zamanı

Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (Kocaeli SKUp) kapsamındaki 4. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı gerçekleştirildi

Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (Kocaeli SKUp) kapsamındaki 4. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı gerçekleştirildi

Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (Kocaeli SKUp) kapsamında dördüncü Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı 06.10.2023 tarihinde Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ev sahipliği yaparken AB Yatırımları Dairesi Başkanlığı ve yüklenici EGIS & Boğaziçi Proje konsorsiyumu uzmanları katıldı. Toplantıda, Kocaeli SKUp projesi kapsamında tamamlanan çalışmalar aktarıldı, devam eden ve gelecek çalışmalarla ilgili bilgiler verildi.

Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı kapsamında Proje Yönlendirme Komitesi 06.10.2023 tarihinde, Kocaeli Kongre Merkezi’nde dördüncü kez bir araya geldi.

Toplantı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Sayın Ali Bilgi ve ekibinin ev sahipliğinde, Sözleşme Makamı adına AB Yatırımları Dairesi Başkanı Sayın Dr. Tijen İĞCİ, Sözleşme Yöneticisi Sayın Serdar YILMAZ ve Tanıtım ve Görünürlük Görevlisi Sayın Alper KAYA’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Sayın Ali Bilgi proje süreciyle alakalı genel bilgileri ve ilerleyişi aktardı. Ardından Yüklenici EGIS & Boğaziçi Proje konsorsiyumu adına Proje Takım Lideri Sayın Philippe CALVIE, Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Uzmanı Christian PATIES, Ulaşım Modelleme Uzmanı Benoit GUILLOT, Yerel Proje Müdürü Sayın Yücel Erdem DİŞLİ, Proje Koordinatörü Sayın Melike Sarım BOYNUYOĞUN; proje sürecine dair genel bilgiler ile birlikte devam eden, tamamlanan ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi veren sunumlarını gerçekleştirdi.

Sunum kapsamında yakın zamanda yapılan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri, konsorsiyum tarafından tamamlanıp sözleşme makamı tarafından onayları gerçekleştirilen iki adet “Kilometre Taşı Raporu” ve kapasite geliştirme çalışmaları kapsamında gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi verildi. Ayrıca, proje kapsamında geliştirilen aktivite tabanlı modelin kalibrasyonunun tamamlandığı ve hazır olduğu bilgisi verildi.

Bunların yanı sıra, teslim edilecek raporlarla birlikte, halihazırda devam eden ve ilerleyen dönemlerde üçüncü aşama olan planlama çalışmaları kapsamında tamamlanacak tedbirlerin listelenmesi ve tedbir paketlerinin oluşturulması çalışmalarından bahsedildi.

Tüm bu bilgiler sonrasında Sayın Dr. Tijen İğci, projeyle ilgili tüm süreçlerin zamanında, şartname ve kılavuzlara uygun olarak tamamlandığını; devam eden çalışmaların takvime uygun bir şekilde ilerlediğini belirterek teşekkürlerini aktardı. Aynı zamanda proje için farklı finansman kaynakları önerilerini ve diğer projelerle yapılacak iş birliklerinin önemli olduğuyla ilgili tavsiyelerini bildirdi. Dördüncüsü gerçekleşen Proje Yönlendirme toplantısı başarıyla sonlandı.